Okullu Olmak

Okul Öncesi Eğitim

(3-6 Yaş Gelişim Takibi ve Aile Eğitimi Programı)

Bireysel gelişimini sosyal ortamlarda sergileme ve bütünün parçası olabilme süreci, her çocuk için önemli bir dönüm noktasıdır. Bu dönem, çocukların gelişim görevlerinin ne kadarını gerçekleştirdiğini belirlemenin yanı sıra; uygun davranış örüntüleri ile “ben” den “biz” e giden yolda çocuğumuzu en güvenli şekilde hazırlanması açısından önemlidir. Sosyalleşme sürecinde yaşanabilecek problemleri aşmanın en zahmetsiz yolu da çocuğa özel, uygun tutumlar belirleyerek doğru seçimlerde bulunabilmektir.

Çocuğunuz “diğerleri” ne ne kadar hazır? Peki ya siz? Gelişiminin önüne geçen perdeler neler? Bu problem davranış dönemsel bir durum mu, yoksa kalıcı mı? Gelin bu ve benzeri onlarca soruyu birlikte cevaplayalım.

Okul Dönemi

(6-12 Yaş Gelişim Takibi ve Aile Eğitimi Programı)

Özenle büyüttüğünüz, üzerinize titrediğiniz çocuğunuz artık sizin kollarınızdan sıyrılıp okula başladığında pek çok çatışmayla tanışır. Akranları ile birlikte çeşitli değerlendirme sistemlerinden geçerek, “başarı-başarısızlık” kaygıları, beraberinde çok sayıda uyum ve davranış problemlerini de getirir. Artan sorumluluklar, akademik beklentiler, bir gruba dahil olma, sınıflandırma gibi olgular, aile dinamiğini etkilemektedir. Bu dönemde karşılaşılan uyum ve davranış problemlerinin yanı sıra okul kaygısı ve akademik başarı engelleri ile baş edebilmenin en sağlıklı yolu, çocuğa ve aileye özel planlanan danışmanlık programı ile mevcuttur.

Çocuk ile yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler ile oluşturulan program, ailelerle olduğu kadar çocukla çalışan eğitimcilere de rehberlik sağlamalıdır. Kurumumuzdaki çalışmalar bu ihtiyaca cevap verecek niteliktedir.

Katılım Talep Formu

(En geç 24 saat içinde size dönülecektir. Program hakkında detaylı bilgi almak için 0(312) 438 04 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz)

matbaa, ankara matbaa, katalog baskı davetiye promosyon